Peeling chemiczny to zabieg kosmetologiczny przy wykorzystaniu preparatów powodujących intensywne złuszczanie naskórka. Użycie odpowiednio dobranych substancji chemicznych, takich jak np. kwas migdałowy, mlekowy, czy glikolowy stymuluje wewnętrzne warstwy skóry do naturalnej regeneracji i odnowy. Nieinwazyjne zabiegi z zastosowaniem peelingów chemicznych przynoszą natychmiastowe i długotrwałe efekty poprawy stanu skóry z problemami.
Peeling chemiczny to specjalistyczny zabieg, który polega na kontrolowanym uszkodzeniu naskórka za pomocą substancji o niskim pH (kwasów). W wyniku złuszczania skóry stymulowane są procesy przebudowy i regeneracji w jej wewnętrznych warstwach. Przyspieszony metabolizm komórkowy, zwiększona synteza kolagenu i procesy odnowy wyraźnie wpływają na kondycję skóry i jej wygląd1.
Mechanizm działania peelingu chemicznego opiera się na zdolności hydroksykwasów do stopniowego, ale intensywnego wycieniania zewnętrznej warstwy naskórka, co ostatecznie stymuluje zaawansowane procesy regeneracyjne. W zależności od stężenia i rodzaju kwasu wyróżnia się peelingi powierzchowne (niższe stężenia, np. kwas salicylowy/TCA 10%), peelingi średnio głębokie (np. TCA 35-50%), lub peelingi głębokie (przy wykorzystaniu specjalistycznej formuły zawierającej fenol). Rodzaj i moc kwasu dobiera specjalista, a różnorodność preparatów pozwala na dostosowanie zabiegu do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta oraz specyfiki problemu.
W AESTHETIC wykonujemy peelingi:
Peeling chemiczny – rodzaje kwasów
Do peelingów chemicznych stosuje się różnorodne kwasy, które, podobnie jak ich stężenie, dobierane są indywidualnie w zależności od potrzeb skóry pacjenta. Przy wyborze odpowiedniego kwasu kosmetolog musi uwzględnić wiele czynników, m.in. typ skóry, problem dermatologiczny (np. trądzik, przebarwienia) oraz oczekiwane rezultaty (np. spłycenie blizn potrądzikowych).
Najbardziej popularne kwasy wykorzystywane do zabiegów:
W zależności od wykonywanego peelingu zalecenia pozabiegowe pacjent otrzymuje po zabiegu.